Prawidłowe i bezpieczne przewijanie noworodka

Prawidłowe i bezpieczne przewijanie noworodka

Opieka nad małą istotką, którą dopiero poznajemy i uczymy się jej zachowań, nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się z wykonywaniem wielu czynności po raz pierwszy - z czasem nabieramy wprawy, jednak początkowo takie zabiegi, jak na przykład przewijanie noworodka, może budzić pewien niepokój. Pragnąć ułatwić rodzicom codzienną opiekę nad maleństwem, producenci proponują coraz nowsze rozwiązania, które charakteryzują się funkcjonalnością i są projektowane w ciekawy sposób, aby zapewnić komfort użytkowania zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. 

Jednym z bardziej praktycznych rozwiązań z pewnością jest przewijak dla dziecka na łóżeczko. To pozornie nieznaczący element wyprawki, który pozytywnie zaskoczy wielu rodziców codziennie przynajmniej kilka razy przebierających swoje maleństwo. Przewijak jest swego rodzaju sztywną nakładką, która zapewnia wygodne miejsce do przewijania małego człowieka. Dzięki jego zamocowaniu na łóżeczku, osoba przewijająca nie musi schylać się, co mogłoby skutkować przybieraniem niewłaściwej postawy ciała i szybkim nabawieniem się bólu kręgosłupa. Przewijaki dla niemowląt nie obciążają kręgosłupa, co jest ważne przede wszystkich dla mam, które urodziły przez cesarskie cięcie, ale nie tylko. 

Mając przewijak, wiemy już gdzie w szybki i wygodny sposób zmienimy pieluszkę naszemu maleństwu. Teraz pozostaje jedynie pytanie, w jaki sposób to zrobimy. W większości przypadków nie trzeba całkowicie rozbierać dziecka, wystarczy od pasa w dół, aby niepotrzebnie nie narażać małego człowieka na wyziębienie. Pieluszkę otwieramy, rozpinając rzepy (w przypadku pieluchomajtek należy rozerwać boki). Przednią część pampersa przykładamy do tylnej, chowając w środku zawartość i delikatnie wysuwamy spod pupy dziecka. Jeżeli mamy do czynienia z kupką, pośladki przecieramy (zawsze od przodu do tyłu) nawilżonymi wacikami lub specjalnymi chusteczkami. Gotowe! Nawet, jeśli w teorii zadanie to wydaje się trudne, już po kilku pierwszych razach powinno zostać opanowane do perfekcji. 

Przewijaki dla niemowląt to naprawdę praktyczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi przebieranie maleństwa. Na stronie Ceba Baby można znaleźć wiele pięknych modeli, które urzekają nie tylko swoim wyglądem, ale także łatwością czyszczenia, trwałością oraz starannością wykonania, którą z pewnością docenią nawet rodzice zwracający szczegóły na najdrobniejsze detale. Przewijak może być również doskonałym pomysłem na prezent z okazji Baby Shower lub pępkowego dla przyszłych rodziców.

Skomentuj artykuł