Jak radzić sobie z odparzeniami pieluszkowymi u noworodków

Jak radzić sobie z odparzeniami pieluszkowymi u noworodków

Czym są i skąd się biorę odparzenia pieluszkowe?

Odparzenia pieluszkowe to uszkodzenia skóry pupy, okolic intymnych i pachwin u niemowlaka. Są one spowodowane noszeniem pieluch, które narażają dziecko na zbyt długi kontakt skóry z moczem, kałem i wilgocią - na skutek rozkładu bakterii powstaje wówczas amoniak, który drażni skórę. Jak wyglądaja odparzenia? Ich fazą początkową będzie widoczne zaczerwienienie, które od razu powinno zostać potraktowane odpowiednim kosmetykiem łagodzącym. Jeśli jednak powstały rumień się powiększy, wówczas należy zgłosić się na konsultację lekarską.

Sytuacja jest alarmująca, gdyż mogło dojść już do rozwoju wtórnego zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego.

 

Jak leczyć odparzenia u dzieci?

Skuteczne leczenie jest możliwe dzięki kremowi ochronnemu przeciw oparzeniom 3w1 JOHNSON’S® Baby. Krem zawiera tlenek cynku, który łagodzi podrażnienia, pomaga się skórze regenerować, a także tworzy barierę ochronną, która zapobiega powstawaniu nowych odparzeń. Krem jest w 100% bezpieczny i hipoalergiczny. Warto również sięgnąć po JOHNSON’S® Baby puder - sypki produkt, który absorbuje nadmiar wilgoci, dzięki czemu pozostawia skórę suchą i odporną na oparzenia. Puder na odparzenia został stworzony na bazie oczyszczonego talku i od lat cieszy się zaufaniem milionów rodziców. Sprawia, że skóra dziecka pozostaje miękka i zdrowa.

 

Dlaczego warto sięgnąć po produkty JOHNSON’S® Baby?

JOHNSON’S® Baby to niekwestionowany lider pod względem produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt. Każdy ich produkt jest testowany dermatologiczne, a zastosowane składniki są najwyższej jakości. Produkty są wolne od barwników, parabenów, SLS i SLES. Są antyalergiczne i bezpieczne dla dziecka już od 1 dnia życia.

 

Koniec z odparzeniami u niemowlaka

Dokładna higiena miejsc intymnych oraz częsta zmiana pieluchy to gwarancja zdrowia. Z kolei odpowiednie preparaty wzmacniają barierę ochronną skóry dziecka i łagodzą powstałe już podrażnienia, które od czasu do czasu będą występować. Nie warto jednak panikować. Regularne stosowanie kremu i pudru sprawi, że skóra będzie szybko się regenerować, bez narażania dziecka na jakikolwiek dyskomfort.

Skomentuj artykuł