Jak wyprawić dziecku urodziny?

Jak wyprawić dziecku urodziny?

Chcąc dla naszych dzieci jak najlepiej, często staramy się dać im przysłowiową gwiazdkę z nieba. Liczba możliwości na urządzenie urodzin dla naszej pociechy jest dziś właściwie nieograniczona, więc pragniemy dać dziecku to, czego my same nie mogłyśmy doświadczyć za naszego dzieciństwa. I takim sposobem moda na wyprawianie urodzin dzieciom w salach zabaw, na basenie czy w fabryce misiów się rozwija i zatacza kolejne kręgi wśród współczesnych rodziców.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu

Bynajmniej nie jest tak, że nie organizuje się już tradycyjnych kinderbali w domu. Takie przyjęcie urodzinowe również może być niezapomnianym przeżyciem dla dziecka. Często jednak rodzice decydują się na formę pośrednią, między huczną imprezą, a kameralnym przyjęciem i zapraszają na domowe urodziny animatorów zabaw, a do wykonania poczęstunku angażują firmę cateringową. Dobrym pomysłem na jedną z zabaw urodzinowych jest ozdabianie przez gości muffinek. Wbrew powszechnej opinii, dzieci w wieku przedszkolnym same świetnie wymyślają i organizują sobie zabawy i nie potrzebują do tego miliona wspomagaczy. Zapewne nie raz widziałaś, jak wiele radości może przynieść Twojemu malcowi podrzucanie balonem czy dmuchanie baniek mydlanych. Jeśli dysponujesz ogrodem, a urodziny Twojej pociechy wypadają podczas wiosny lub lata – wypraw urodziny na świeżym powietrzu, z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, skakaniem na trampolinie, puszczaniem lampionów.

Urodziny dla dziecka w sali zabaw

Wyprawianie dzieciom urodzin w rozmaitych miejscach jest obecnie mocnym trendem. I trudno się mu nie poddać, gdy presja otoczenia – nawet niebezpośrednia – jest tak duża. Bo przecież nie chcemy, aby urodziny naszego dziecka wypadły gorzej od pozostałych dziecięcych urodzinowych imprez, które np. odbywały się w kręgielni, a wszystkie dzieci wspominały je jeszcze przez długi czas z żarem w oczach. Dlatego niektórzy decydują się na powierzenie organizacji urodzin dziecka firmie specjalizującej się w tym obszarze. W zakres usług tego typu przedsiębiorstwa wchodzi zazwyczaj kilkugodzinna opieka animatora, nad solenizantem i jego gośćmi (im większa grupa im dłuższy czas imprezy, tym drożej), sprzęt do animacji, nagłośnienie, malowanie buziek, skręcane baloniki w kształcie zwierząt. Wśród wielu pomysłów rodziców na uatrakcyjnienie urodzinowego party pojawiają się także występy klaunów czy wynajmowanie dmuchanego zamku. Często rodzice chcą, aby dana impreza urodzinowa odbywała się w konkretnym klimacie: księżniczki, piraci, zwierzątka itd. W dobrym tonie jest również organizowanie konkursów i przygotowanie drobnych podarunków dla gości.

Urodziny dziecka w przedszkolu

Jednym z ciekawszych pomysłów-kompromisów jest urządzenie urodzin naszej pociechy w ciągu dnia w przedszkolu. Wówczas rodzice wszystkich dzieci z grupy przedszkolnej deklarują się, jakie (jeśli w ogóle jakieś) poczęstunki dostarczą. Zazwyczaj są to drobne słodkości: cukierki, soczki, owoce. W ciągu dnia panie przedszkolanki tak aranżują czas i zabawy, aby tego wyjątkowego dnia od rana do popołudnia to solenizant był w centrum, aby uprzyjemnić mu dzień, nie zaniedbując przy tym zwyczajowych przedszkolnych czynności. Dziecko może wtedy nosić koronę, mieć swój tron, wybierać zabawy dla wszystkich, dostawać laurki narysowane przez koleżanki i kolegów, które następnie dostanie skompletowane w formie albumu.

Urodziny dziecka są co roku, zawsze możemy poprawić coś na następny raz. Nie zapominajmy jednak, w tym wyścigu o najhuczniejszą imprezę urodzinową dla dziecka, o jego własnych preferencjach. Zapytajmy, jak chciałby spędzić ten dzień, z jakimi osobami chciałby się widzieć i świętować tego dnia swój kolejny rok życia.

Skomentuj artykuł